पपुवा न्यु गिनीलाई हराए नेपाली क्रिकेटमा नयाँ युग सुरु हुने

काठमाडौँ, फागुन २९ !! आईसीसी विश्वकप छनौटमा समुहको अन्तिम खेलमा हङकङ लाई ५ विकेट पराजित गरे पछि नेपालले एक दिवसिय मान्यता पाउन पपुवा न्यु गिनीसँग खेल्नु पर्ने भएको छ ।

 

 

खेल पर्सि अर्थात मार्च १५ मा हुने छ । युएई र स्कटल्याण्डले एक दिवसिय मान्यता पाएका छन् । भने अव नेपाल,पपुवा न्यु गिनी र हङकङ मध्य एक टोलीले एक दिवसिय मान्यता पाउने छ । नेदरल्यान्डुससँग च्यापियन लिगको बिजेताको हैसियताको रुपमा पाई सकेको छ । समुह बी बाट जिम्बाबे र अफगानिस्तान र स्कटल्यान्ड ‘ए’ बाट वेस्ट इन्डिज, आयरल्याण्ड र युएई सुपर सिक्स प्रवेश गरे । यदी पर्सिको खेलमा नेपाल विजयी भएमा र उता नेदरल्यान्डुसले हङकङलाई पराजित गरे नेपालले एक दिवसिय मान्यात पाउने छ ।

 

हङकङ विजयी भए पुन नेपालले हङकङलाई हराउनु पर्ने हुन्छ । पिएनजीसँग हारे नेपाल डिभिजन टुमा घटुवा हुने छ । भने जिते घटुवाको सिकार हुनबाट बच्ने छ ।नेपालको खेल पपुवा न्यु गिनीलाई हराउन सके ४ बर्षको लागि अस्थाई एकदिवसीय राष्ट्रको मान्यता दिने अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट परिषद आईसीसीको नियम रहेको छ । नेपालले एक दिवसिय मान्यता पाए पहिलो पटक पाउने छ ।

 

जस्ले नेपाली क्रिकेट नयाँ गुगको सुरुवात गर्ने अनुमानित गरिएको छ । त्यसैले नेपालले पर्सिको खेल जित्नै पर्ने हुन्छ । पर्सिको खेल जिते नेपाली क्रिकेटमा नयाँ युग सुरु हुने छ । अन्यथा चार बर्षको लागि अन्धकारको सिकार बन्ने छ । जुन नेपाली क्रिकेट खेलाडीलाई राम्रोसँग थाहा छ । नेपाल र पिएनजी च्याम्पियनसिप लिगमा २ खेल भएका थिए र दुबै खेलमा नेपाल पराजित भएको थियो ।

तपाईंको प्रतिकृयाहरू