भारतीय क्रिकेटर ‘मोहम्मद शमी’ श्रीमतीसँगको विवाद मिलाउन राजी

फागुन २८ – श्रीमती हसीन जहांले आफूविरुद्ध संविधानका कैयौं धारा प्रयोग गर्दै प्रहरीमा उजुरी दिएको घटना सार्वजनिक भएपछि भारतीय क्रिकेटर मोहम्मद शमी पछि हटेका छन् ।

 

 

तीव्र गतिका बलर मोहम्मद शमीले आफू श्रीमतीसँग मेलमिलाप चाहेको बताएका छन् । उनले आफूले श्रीमती हसीनसँग सम्झौता गर्न चाहेको पनि बताएका छन् ।

 

हसीन जहांले शमीविरुद्ध धारा ३०७(हत्याको षड्यन्त्र), धारा ४९८ ए(घरेलु हिंसा), धारा ५०६(आपाराधिक धम्की), धारा ३०८(विष प्रयोग गरे क्षति पुर्याउन खोजेको), धारा ३६(विभिन्न मानिसहरु प्रयोग गर्दै अपराधलाई प्रश्रय दिन खोजेको) तथा धारा ३७६(बलात्कार) गरी सात वटा विषयमा उजुरी दर्ता गराएकी थिइन् ।

 

शनिबार हसीन जहांले कलकत्तामा रहेको राज्य प्रहरीको मुख्यालयमा गएर शमीविरुद्धका सम्पूर्ण प्रमाणहरु पेश गरेकी थिइन् । उनले प्रहरीसमक्ष आफ्नो बयान पनि दिएकी छिन् ।

 

शमीले भने यो विवाद कुराकानीबाटै समाधान गर्न सकिने बताउँदै आफू कलकत्ता जान तयार रहेको बताएका छन् । उनले कुराकानीबाटै विवाद समाधान भए दुवैलाई फाइदा हुने बताएका छन् ।

 

सन् २०१२ देखि सबै प्रारुपका खेल गरी भारतका लागि ८७ खेल खेलेका शमीलाई आरोप प्रमाणित भएमा १० वर्ष वा त्योभन्दा माथिको जेल सजाय हुन सक्छ ।  क्रिकेटर शमीकी श्रीमती हसीन जहांले यो हप्ताको सुरुवातमै उनीमाथि विवाहेत्तर सम्बन्ध राखेको र घरेलु हिंसाको आरोप लगाएकी थिइन् ।

 

गएको मंगलबार नै हसीनले वैवाहिक सम्बन्धको चार वर्षको अन्तरालमा शमीले विभिन्न महिलालाई शमीले पठाएका सन्देशहरु फेसबुकमा राखेकी थिइन् । हसीनले शमीको थुप्रैसँग प्रेम सम्बन्ध रहेको र आफूलाई मानसिक तथा शारीरिक शोषण गरेको आरोप लगाएकी छिन् ।

 

भारतीय क्रिकेटर मोहम्मद शमीलाई १० वर्षको जेल सजाय हुन सक्ने 

 

त्यस्तै दिल्ली डेयरडेभिल्सले पनि उनको बारेमा निर्णय लिनका लागि बोर्डको सल्लाह पर्खिरहेको छ । मोहम्मद शमीले छोरी आयराको भविष्य हेर्दै आफूले हसीनसँगको विवाद साम्य पार्न खोजेको पनि स्पष्ट पारेका छन् । उनले हसीनले जहिले भन्छिन् आफू उनीसँग कुरा गर्न कलकत्ता जान तयार रहेको बताएका छन् । यही विवादका कारण भारतीय क्रिकेट बोर्ड (बीसीसीआई)द्वारा मार्च ८ मा जारी गरिएको राष्ट्रिय टिमको सूचीमा समेत शमीलाई समावेश गरिएको छैन ।

 

जानकारहरुका अनुसार बीसीसीआईको दबाबमा दिल्ली डेयरडेभिल्सले बोर्डको सन्देश शमीसम्म पुर्याएपछि शमीमा परिवर्तन आएको बताइन्छ । दिल्लीले शमीसँग ३ करोडको सम्झौता गरेको छ । सबै आरोपहरु प्रमाणित भएमा शमीलाई १० वर्षभन्दा माथि जेल सजाय हुन सक्ने बताइएको छ ।

तपाईंको प्रतिकृयाहरू